Modüler Yapı

Modüler yapı, inşa edilecek sahanın dışında prefabrik bir şekilde üretilen ve kolayca birleştirilebilen parçalardan oluşur. Modüler yapı parçaları istenilen yere nakliye işlemleri tamamlandıktan sonra inşaat kurallarına uygun bir şekilde bir temel üzerinde konumlandırılır ve montaj işlemleri yapılır.

Modüler yapılar, her şekilde ve her boyutta olabilir. Modüler inşaat yöntemleriyle neredeyse her türden binanın ve yapının inşası mümkündür. Modüler yapı sistemleriyle inşa edilmiş pek çok okul, hastane, bina vb. Yapı bulunmakla birlikte modüler yapılar şekillendirilmeye son derece müsaittir. Uzak bir yerde veya ulaşımı zor bir bölgede klasik inşaat yöntemleriyle bir yapı oluşturmak oldukça fazla zorluk içerebilir. Devam eden bir inşaat için pek çok malzeme, araç vb. Şey gereklidir ve sürekli bunların sevkiyatlarının ve nakliyelerinin özellikle ulaşımı zor bölgelerde yapılması güçtür. Bu tarz inşaat bölgelerinde en iyi çözümü modüler yapılar sunmaktadır.

Modüler yapılar birçok yönü bulunan yapılardandır. Modüler yapılar, kişinin dilediği kadar kişiselleştirebileceği pek çok özellik barındırır. Piyasada bulunan birçok malzeme ile uyumludur ve bu malzemelerin kullanımına olanak verir. Yerinde gerçekleştirilecek bir inşaata oranla modüler inşaat daha kolay, daha kullanışlı ve daha fazla zaman ve emek tasarrufu sunan bir inşaat sistemidir. Modüler yapılar saha dışında imal edilip gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra sevkiyatları gerçekleştiğinden diğer inşaat yöntemlerinden daha güvenli ve daha pratiktir.

Modüler yapılar hakkında genel kanı, geçici ve dayanıksız oldukları yönündedir. Fakat bu oldukça yanlıştır. Bilinenin aksine modüler yapılar kalıcı olarak inşa edilir ve son derece sağlamdır. Modüler yapıların özellikleri, teknikleri, farklı tasarımları ve daha pek çok unsuru ile ilgili detaylı bilgi almak için Walldo ile iletişime geçebilir web sitesinde yer alan örneklere göz atabilirsiniz.,

Modüler Yapı Sistemleri

Modüler yapı sistemleri, bina tasarımlarına dahil edildiklerinde şantiyelerden uzak bölümlerde üretimleri tamamlanır. Modüler yapı sistemleri oluşturulurken bu sistemlerin üretimine has yapı teknikleri kullanılabilir. Modüler yapılarda üniteler birbirlerine bağlanılmak için modüler arası bağlantılar şantiye alanında tamamlanır. Örneğin prefabrik formatında üretimi yapılan modüler binalar inşa edildikleri alanda diğer binalarla uyum sağlayan yüksek kalitede ürünlerdir.

Kalıcı bir modüler yapı içerisinde beton, ahşap çelik gibi malzemeleri, elektrik, su, kanalizasyon, telekomünikasyon ve klimalar içerebilir. Modüler binalar oluşturulurken tasarımları da önemlidir. Montajları yapılmadan önce parçalardaki uyumluluk kalite kontrol standartları ve inşaat kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilerek modüler yapılar nakliyeye hazır hâle getirilir.

Modüler binalar kalıcı veya geçici olarak birleştirilebilir. Diğer tüm binaların olduğu gibi modüler yapılar ile üretilmiş binaların da bakıma ihtiyacı olabilir. Modüler yapılar maliyet yönünden de %50 zaman tasarrufu sağlayan yapılardır.

Gelişen ve son teknoloji üretim araçları kullanılarak üretilen yapı malzemeleri sayesinde imal edilen prefabrik yapılar çevreyi koruyan ve yapım aşamasında tasarruf sağlayan inşaat sistemleri olarak ön plana çıkmaktadır. Prefabrik yapılarda en önemli malzeme olarak kullanılan çelik farklı formlarda işlenerek modüler yapıların kullanımına uygun hâle getirilmektedir.

Panel üretimleri modüler yapılara hız kazandırırken aynı zamanda büyük projelerin kısa süre zarflarında tamamlanmalarını sağlamaktadır. Panel sistemleri, prefabrik yapılarda yoğun olarak kullanılmalarıyla birlikte bu yapıların en hızlı şekilde üretimlerinin gerçekleştirilmesine olanak sağlıyorlar. Modüler yapı sistemlerinin farklı teknikleri, üretim yoları ve tasarımları gibi pek çok özelliğine ulaşmak için Walldo ile irtibat sağlayabilir web sitesi üzerinde yer alan örneklere göz atabilirsiniz.

Oda Bölme Panelleri

Oda bölme panelleri, artık kullanım koşulları değiştirilmek istenilen alanlarda gerekli imkanı sağlamaya yarayan modüler yapı birimlerindendir. Oda bölme panelleri ister bir ofis için ister bir oda için en konforlu çözümleri sunabilecek nitelikte ürünlerdir. Oda bölücüler doğru ve kullanışlı alanlara yerleştirildikleri takdirde alanlardan en iyi şekilde yararlanılmasını sağlarlar.

Bir oda bölme panelinden odada daha fazla mahremiyet istenilen durumlarda da faydalanılabilir. Oturma odalarına entegre bir yapıda bulunan mutfaklarda veya ofislerde belli çalışma alanlarını belirtmek için kullanılmış örnekleri mevcuttur. Soyunma kabinleri veya odalarının yerine oda bölme panelleri de tercih edilebilir.

Portatif oda bölme panelleri sayesinde bir odanın şeklini, durumunu kullanım ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değiştirmeniz mümkündür. Bu sayede değiştirilmek istenilen alanda her defasında büyük inşaat işlemleri ile uğraşmaya gerek kalmadan kolayca portatif oda bölme panelleri hareket ettirilebilir ve gereken yerlere montajları yapılabilir. Bu portatif oda bölme panelleri sayesinde aynı gün içerisinde değişen kullanım ihtiyaçlarınıza bağlı olarak bile odanızda değişiklik yapmanız mümkün.

Oda bölme panelleri, sizi bir yığın inşaat işleminden kurtarmakla kalmayıp ayrıca inşaat masraflarından tasarruf etmenizi de sağlar. Az miktarda yatırımla kullanışlı çözümlere ulaşmanız da mümkündür. Oda bölücüleri kullanmak için herhangi bir inşaat işlemine yapacağınız karar verme süreçlerini, malzeme seçimlerini ve daha pek çok süreci direkt atlayabilirsiniz. Oda bölme panelleri kullanılırken tek yapılması gereken karar nerede konumlandırılacağının seçilmesidir. Kalan süreç çok konforlu bir şekilde ilerleyerek müşterinin isteklerine uygun bir şekilde uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir. Ahşaplar, plastikler, hasırlar, bambular, kumaşlar kısacası odanızdaki veya ofisinizdeki dekorasyona en uyumlu materyali seçebilirsiniz. Oda bölme panellerinin boyanma özellikleri de mevcuttur. Oda bölme panelleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için Walldo ile iletişime geçebilir ve web sitesinde yer alan örneklere göz atabilirsiniz.

Portatif Duvar Bölme

Portatif duvar bölme, evlerde, ofislerde sıklıkla kullanılan ayırma sistemlerindendir. Portatif duvar bölme panelleri hareket özellikleri sayesinde bir alanı sınırlandırmaz. Bu yüzden kolaylıkla kullanılabilirler. Müşterinin isteğine uygun bir şekilde kişiselleştirilebildiklerinden her ortama uyum sağlayabilirler. Portatif duvar bölme panellerinin özellikleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için Walldo ile iletişime geçebilir ve web sitesinde yer alan örneklerden faydalanabilirsiniz.

Hareketli Bölme Duvar Sistemleri

Hareketli bölme duvar sistemleri, iki mekanı birbirinden ayırmak için kullanılan en yaratıcı çözümlerdendir. Panellerin kolay üretim ve sevkiyatları, montajları ve tekrar istenilen yere taşınabilme özellikleri onların tercih edilebilirliklerini arttırmıştır. Hareketli bölme duvar sistemlerinin farklı çeşitleri, modelleri, malzemeleriyle ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için Walldo ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Cam Bölme Duvar Fiyatları

Cam bölme duvar fiyatları, cam bölme duvarların yapılarına, boyutlarına, üretim materyallerine ve daha pek çok faktöre göre değişkenlik gösterebilmektedir. Cam bölme duvarlar, modern görünümleri ve kullanıldıkları alanı olduğundan daha geniş gösterme özellikleri nedeniyle sıkça tercih edilen oda bölme çözümlerindendir. Cam bölme duvarlar ve cam bölme duvar fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için Walldo ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde yer alan örneklere göz atabilirsiniz.

Temperli Cam Bölme Fiyat

Temperli cam bölme fiyat, temperli cam bölmenin büyüklüğüne ve kullanılacağı alanın niteliğine uygun olarak eklenmesi gereken özelliklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Temperli cam bölme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve temperli cam bölmelerin farklı çeşitlerine göz atmak için Walldo ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi ve İletişim

Modern ve seçkin yapılarıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı esas alan Walldo firmamızın ürünlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz unsurlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsinizBir cevap yazın