Bölme Duvar Sistemleri

Bölme duvar sistemleri, kendi ofisinize estetiklik ve birçok konuda işlevsellik kazandırmak için kurulan sistemlerdir. Bu sistemin en temel özelliklerinden birisi olan mevsimsel değişimlere göre hareket edebilmesi sayesinde istediğiniz zaman güneşin zararlarından korunabilirsiniz. Oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olan bölme duvar, dayanıklı sistemler ile donatılmış olup birçok farklı renk seçeneği ile sizlere sunulmaktadır.

Bölme duvarlar, birbiri ile bağımsız olan oda bölümlerini oluşturmanızı sağlamaktadır. Bunu oluştururken demir veya alüminyum kullanılmakta ve böylelikle okul, hastane gibi alanların dayanıklı bir şekilde birbirinden ayrılması sağlanmaktadır. Bölme duvar sistemi, mevcut oda alanını bölerek estetik ve kullanışlı farklı odaların oluşumunu sağlamaktadır. Ayrıca bölme duvar sistemleri arasında ahşap, cam, portatif duvar bölme gibi yapılar bulunmaktadır.

Ahşap Bölme Nerelerde Kullanılır?

Bölme duvar sistemleri arasında ahşap bölme duvarın kullanımı oldukça yaygın olmaktadır.

Ahşap bölme duvarın özellikleri şunlardır:

  • Ses ve ısı yalıtımı güçlü bir şekilde sağlanmaktadır.
  • Geri dönüşüm olanağı olan malzemeler kullanılmaktadır.
  • En çok tercih edilen bölme duvar sistemleri arasında olmaktadır.
  • Ahşap olmasına rağmen yangına dayanıklı bir yapıdan oluşturulmaktadır.
  • Ofisinize ya da yapmak istediğiniz yere estetik bir görünüm kazandırmaktadır.
  • Herhangi bir boya işlemi gerektirmemektedir.
  • Üzerinde herhangi bir işleme, çivi çakma ya da askı oluşturmaya elverişli olmaktadır.
  • Kolay bir şekilde monte edilebilmesinin yanı sıra darbelere de dayanıklı bir yapıdan oluşturulmaktadır.
  • Üzerinde oluşan tahribatlara karşı cilalanabilir özelliği bulunmaktadır.

Bu gibi özelliklere sahip olan ahşap bölme duvar fiyatları da bütçenize uygun ve sizi zorlamayacak fiyat aralığındadır.

Cam Bölme Duvar Nerelerde Kullanılır?

Cam bölme duvar, düz ya da farklı çeşitlerdeki cam motifleri ile oluşturulan, ofis ya da daha farklı yerlerde kullanılabilen bölüm olarak adlandırılmaktadır. Cam bölmelerin iş yerleri ya da ofislerde daha çok kullanılmasının sebebi, verimi arttırması ile birlikte ortama şık bir görünüm kazandırmasıdır. Bölme duvar sistemleri arasında çok fazla kullanılmakta olan cam bölme duvarın birçok farklı çeşidi bulunmaktadır.

Cam bölmeler, hayatın neredeyse her alanında karşımıza çıkmaktadır. Bankalarda, mağazalarda sıkça kullanılan cam bölmeler, yaratıcılığınıza ya da zevkinize bağlı olarak da dilediğiniz yerde kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Ayrıca yarım, tam gibi cam bölmelerdeki fiyat aralığının yanı sıra temperli cam bölme fiyat aralığı da çok fazla merak edilmektedir.

Hareketli Bölme Duvar Nerelerde Kullanılır?

Hareketli bölme duvar sistemleri, katlanarak toplanabilme özelliği bulunan, kapatıldığı zaman sabit bir duvar görüntüsü kazanabilen, basit bir şekilde hareket ettirilebilen sistemler olarak adlandırılmaktadır.

Bölme duvar sistemleri arasında yaygın olarak kullanılan bu sistem, mekanlarınızı işlevsel ve estetik bir şekilde bölmenizi sağlamaktadır. Dilediğiniz zaman sistemin panellerini kapatarak sabit duvar oluşturabilme, ya da tercihinize göre bölme panellerini açık duruma getirerek tek bir mekan elde edebilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Oda bölme panelleri, sizin estetik ve işlevsellik bakışınıza göre kurgulanabilmektedir.

İletişimBir cevap yazın